TYGRYS PIETREK PREMIERA Z OKAZJI 30-LECIA DZIECIĘCEGO TEATRU PTAK W DOMU KULTURY W OLSZÓWCE

24.03.2021 r. o godz. 18.00 będziemy obchodzili 30-lecie istnienia Dziecięcego Teatru Ptak, zapraszamy na premierę przedstawienia on-line.
Jesteśmy dla Was dostępni na Facobook You Tube.

TYGRYS PIETREK

premiera przedstawienia Dziecięcego Teatru Ptak,

z okazji obchodów jubileuszu 30-lecia istnienia teatru.

Scenariusz Hanna Januszewska

Reżyseria Krystyna Popławska

Obsada

Cecylia, Gabriele, Jagoda, Liliana, Nelly

Kostiumy - Urszula Krywult

Stragany - Joanna Rusin

Realizacja nagrania - Piotr Stopka, Urlich Bruch

Zapraszamy na kanał YouTube ⇓⇓

Zapraszamy na kanał Faceboo ⇓⇓

Dziecięcy Teatr PTAK rozpoczął swoją działalność przedstawieniem Niebieski ptak wg. Maeterlincka przygotowanym w Ośrodku Pracy Pozaszkolnej. Następnie związała się z Domem Kultury w Olszówce. W grudniu 2015 roku teatr ten obchodził 25-lecie działalności. Założycielem teatru oraz reżyserem wszystkich przedstawień jest Krystyna Popławska - związana kiedyś z teatrem Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej i Teatrem Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie. Obecnie gra w prowadzonym przez siebie "wędrującym" teatrze. W swej dotychczasowej działalności Teatr zrealizował kilkanaście przedstawień, uczestniczył w wielu festiwalach i przeglądach teatralnych zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Krystyna Popławska – aktorka (egzamin w 1978 r.) zagrała wiele ról między innymi w Harnasiach, Niebieskim ptaku w reżyserii Jana Dormana. Wygrała plebiscyt na Aktora Sezonu 1986/87 rolą Wilhelminy w spektaklu Mistrz Piotr Pathelin. W 1988 roku założyła Dziecięcy Teatr Ptak, który prowadzi do dzisiaj. Od 1991 roku prowadzi prywatny Teatr Ptak Krystyny Popławskiej, w którym jest w jednej osobie reżyserem, aktorem, garderobianą i kierowcą. W roku 2015 Pani Krystyna Popławska została laureatką Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie teatru.

KALENDARIUM

SUKCESY

24.03. - 24.03.2021

DOM KULTURY W OLSZÓWCE