TANECZNE WYZNANIA - WIDOWISKO TANECZNE

Dwa domy kultury, dwie rodziny taneczne, jeden instruktor i choreograf. 10 lat działalności zespołów „Enigma” i „Forma” opowiedzianych poprzez taneczne wyznania…

Serdecznie zapraszamy na jubileuszowy koncert zespołów „Enigma” i „Forma”, który odbędzie się w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz 20 czerwca br.

Koncert o godz. 15.00 zarezerwowany jest dla  rodziców i przyjaciół z DK Olszówka. Na koncert o godz. 17.00 zapraszamy osoby związane z zespołami DK Kubiszówka.

Ilość miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr telefonu 33 812 58 86.

Jubileusz zespołów prowadzonych przez instruktorkę Sabinę Gwizdałę to wydarzenie,
w ramach którego wspólne widowisko przygotowały grupy taneczne dwóch bielskich domów kultury.  Zespoły „Enigma” działają w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz, zespoły „Forma” funkcjonują w DK Olszówka. Przez ostatnie dziesięciolecie przewinęło się przez nie kilkaset dziewcząt, które tu właśnie uczyły się gracji, wdzięku, wrażliwości tanecznej, wyrażania siebie poprzez ruch i muzykę.

To również czas niezwykle owocny dla samej instruktorki, która wciąż doskonali swoje umiejętności w dziedzinie tańca. Wychowanka wielokrotnie nagradzanego na największych festiwalach tanecznych  Teatru Tańca Flex skończyła studia pedagogiczne oraz choreograficzne i instruktorskie w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi, a także studia podyplomowe w zakresie Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Podczas jubileuszowego widowiska tanecznego „Taneczne wyznania” będziemy mogli podziwiać 20 najlepszych choreografii wielokrotnie nagradzanych na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Młode tancerki zaprezentują układy tańca współczesnego oraz teatru tańca. Jak mówi instruktorka to „forma retrospekcji, powrotu do początków powstawania zespołów, a jednocześnie próba opowiedzenia tańcem o współczesnych problemach i przeżyciach uczestniczek zajęć”.

20.06. - 20.06.2021

godz. 15.00 i 17.00

PEWNEGO RAZU W BIELSKU-BIAŁEJ... - konkurs literacki
08.04.2021