WYSTAWA FOTOGRAFII AUTORSTWA RAFAŁA KALINOWSKIEGO PT. "ZMRUŻ OCZY"

W pierwszy piątek miesiąca tj. 4 listopada o godz. 17:30 zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Rafała Kalinowskiego "Zmruż oczy"

Rafał Kalinowski - Artysta Fotograf Fotoklubu RP, oraz grup twórczych: Modern Pictorial Photo, Photo Industrial Team, AF13, JTF Niezależni. Żorzanin, specjalizuje się w fotografii architektury, zwłaszcza wnętrz klatek schodowych, które są jego głównym tematem - realizuje projekt „Przejście”. Fotografując odwiedza różne miasta min. Toruń, Szczecin, Wrocław, Katowice, ale tematem jego prac są także ulubione Żory. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Wśród przyjaciół znany jako „Klatunia Man”, pod taką nazwą prowadzi swoją stronę. Organizator wielu spacerów fotograficznych w Żorach, Katowicach, Brzegu, Bielsku Białej, także w Czechach. Zajmuje się też fotografią industrialną, piktorialną. Jego zdjęcia zostały nagrodzone przez portal National Geographic, oraz zostały wykorzystane w książce „Historyzm Toruński XIX i XX w. architektura miejska i codzienność. Zdjęcia do obecnej wystawy „ Zmruż Oczy ” powstały w Polsce w skansenach wsi w Chorzowie i Lublinie. „Czasem, by zobaczyć zupełnie inny, piękniejszy świat wyobraźni, trzeba zmrużyć oczy, do czego Państwa zachęcam”.

04.11. - 30.11.2022

DOM KULTURY W LIPNIKU