BOHATEROWIE KULTOWYCH DOBRANOCEK W MIKUSZOWICACH

DOM KULTURY IM. JACKA LECHA

Bohaterowie kultowych dobranocek w Mikuszowicach

Przedstawiamy wyniki piątej edycji Konkursu Plastycznego z cyklu "Postaci filmowe i bajkowe": Bohaterowie kultowych dobranocek bielskiego Studia Filmów Rysunkowych...

W piątek 10 maja w Świetlicy Kultury w Mikuszowicach Krakowskich miał miejsce wernisaż wystawy pokonkursowej, połączony z oficjalnym ogłoszeniem tegorocznych rozstrzygnięć w poszczególnych kategoriach wiekowych. W wernisażu uczestniczyli młodzi artyści oraz ich rodziny. Nagrody przejętym laureatom wręczał przewodniczący komisji konkursowej Roman Nehrebecki oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej Zbigniew Hendzel.

WYNIKI V EDYCJI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Z CYKLU "POSTACI FILMOWE I BAJKOWE":

BOHATEROWIE KULTOWYCH DOBRANOCEK

BIELSKIEGO STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH

W tej edycji konkursu na ulubione postaci filmowe i bajkowe, zorganizowanego po raz piąty przez mikuszowicką placówkę Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej, w czterech kategoriach wiekowych – oraz w piątej "dyscyplinie dodatkowej", obejmującej prace wykonane z ceramiki (bez rozróżnienia wiekowego) – uczestnicy przedstawiali bohaterów, którzy znani są od lat z filmów animowanych wyprodukowanych w stolicy Podbeskidzia.

Uczestnikami konkursu były w głównej mierze dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczne w poszczególnych oddziałach MDK, rozsianych po całym mieście. Przewodniczący jury Roman Nehrebecki – syn Władysława Nehrebeckiego, twórcy kultowej dobranocki "Bolek i Lolek", pierwowzór postaci Lolka – z satysfakcją podkreślił podczas posiedzenia komisji konkursowej, że w każdej pracy nadesłanej na konkurs widać pierwiastek dużego zaangażowania i znajomości bajek z bielskiego SFR, które kształtowały i edukowały dzieci w duchu zabawy, bez agresji i przemocy.

Na konkurs we wszystkich kategoriach wiekowych zostało dostarczonych ogółem  61 prac plastycznych, głównie rysunków, m.in. z Kamienicy, Komorowic, Lipnika i Starego Bielska oraz 21 prac ceramicznych wykonanych w pracowni w Mikuszowicach Śląskich (inaczej: w Domu Kultury w Olszówce).

Jury w składzie: Roman Nehrebecki – przewodniczący, Aleksandra Markiewicz-Hamerlak – kierownik Świetlicy w Mikuszowicach Krakowskich oraz Lech Kotwicz – kurator Konkursu przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W grupie wiekowej 5-6 lat

1 miejsce: Paweł Tracz z Domu Kultury w Olszówce

2 miejsce: Natalia Filipiak z Domu Kultury w Komorowicach

3 miejsce: Karolina Zajda – Dom Kultury Włókniarzy

Równorzędne wyróżnienia:

Maja Muzyka – Dom Kultury w Kamienicy

Alicja Liberda – Dom Kultury w Lipniku

Julia Łysień – Dom Kultury w Olszówce

W grupie wiekowej I-III klasa szkoły podstawowej:

1 miejsce: Jagoda Jakubiec (niezrzeszona – zgłoszenie indywidualne)

2 miejsce: Emilia Cybula – Dom Kultury w Kamienicy

3 miejsce: Laura Owczarz – Dom Kultury w Olszówce

Gabrysia Fijak – Dom Kultury w Olszówce

Amelia Bąkiewicz – Dom Kultury w Kamienicy

Maja Frołow – Dom Kultury w Hałcnowie

Zofia Adamczyk – Dom Kultury w Starym Bielsku

W grupie wiekowej IV-VI klasa:

1 miejsce: Alicja Dobrzyńska – Dom Kultur w Hałcnowie

2 miejsce: Zuzana Podosek – Dom Kultury w Kamienicy

3 miejsce: Weronika Banet – Dom Kultury w Kamienicy

Natalia Garbocz ze Świetlicy w Bielsku-Białej Północ

Zuzanna Rachwał – Dom Kultury w Kamienicy

Kamila Pilch – Dom Kultury w Kamienicy

W grupie wiekowej VII-VIII klasa przyznano następujące nagrody:

1 miejsce: Joanna Śliwińska z Domu Kultury w Kamienicy

2 miejsce: Maxi-Mei Stolze – Dom Kultury w Kamienicy

Podkreślając wysoki poziom prac ceramicznych przywiezionych na konkurs z Domu Kultury w Olszówce, jurorzy przyznali następujące nagrody i wyróżnienia ich autorom:

1 miejsce: Hania Trela

2 miejsce: Hania Boruń

3 miejsce: Hania Klim

Paweł Wesołowski, Laura Matyja, Natasza Hyra i Tobiasz Hyra

Sympatyczne popołudnie, pełne autentycznych wzruszeń i artystycznych emocji, uświetnił swoją grą - która zrobiła bardzo duże wrażenie na zgromadzonych - młody sakstofonista Antek, pobierający lekcje gry na instrumencie pod bacznym instruktorskim okiem Łukasza Adamczyka, szefa Beskidzkiego Instytutu Jazzu.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Na rozdaniu nagród pojawiła się większość laureatów, natomiast kilkorgu dzieciom, które nie dotarły na wernisaż, dyplomy i nagrody zostaną przekazane w najbliższych dniach za pośrednictwem przedstawicieli poszczególnych domów kultury.

WYSTAWA CZYNNA DO 10 CZERWCA 2019

Dom Kultury im. Jacka Lecha