GALOWY KONCERT CHÓRU ECHO ZA NAMI

Z okazji rocznicy 100-lecia powstania Chóru Echo, działającego w Domu Kultury Włókniarzy, odbył się w Bielskim Centrum Kultury Koncert Jubileuszowy, zatytułowany "Retrospektywa".

Z okazji Jubileuszu została wydana publikacja o chórze Echo zatytułowana "Retrospekcje", w której można przeczytać historię powstania chóru, wspomnienie dyrygentów, prezesów, członków chóru. Publikacja zawiera także wykaz ważniejszych nagród, wyróżnień i odznaczeń zdobytych w czasie swojej 100 letniej działalności. Publikacja bogata jest również w zdjęcia z koncertów, i wielokrotnych podróży po całej Europie - gdzie Chór Echo koncertował z wielkim powodzeniem na festiwalach, konkursach, przeglądach itp., reprezentując nasz kraj, miasto Bielsko-Biała i Dom Kultury Włókniarzy.

Z okazji Jubileuszu chór Echo nagrał również płytę - "Radość na ziemi" - zawierającą najpiękniejsze polskie kolędy, będące w repertuarze Chóru, wydaną przez Miejski Dom Kultury - DK Włókniarzy.

Dziękujemy za piękny Jubileuszowy koncert Chórowi Echo, a przede wszystkim dyrygentom - pani Teresie Adamus oraz panu Bogdanowi Desoniowi, za doskonałe przygotowanie  artystów do koncertu. Podziękowania należą się również pani prezes Dorocie Stańczyk, za pracę włożoną w przygotowanie koncertu, a także pani Dorocie Kubiak za wkład pracy przy w/w publikacji o chórze Echo.

Życzymy sukcesów w dalszej pracy i kolejnych równie pięknych Jubileuszy.

Foto : Tomasz Wiśniewski

25.01. - 25.01.2020

DOM KULTURY WŁÓKNIARZY

ul. 1 Maja 12, 43-300 Bielsko-Biała

(+48) 33 812 56 93

wlokniarz@mdk.bielsko.pl

Wystawa malarska Stowarzyszenia Plastyków Ondraszek
15.01.2020
XXVI Konkurs Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka. Zakończenie składania prac.
24.02.2020
XXVI OGÓLNOPOLSKI KONKURS MALARSTWA NIEPROFESJONALNEGO im. Ignacego Bieńka