WYSTAWA W GALERII FOTOGRAFII B&B

GALERIA FOTOGRAFII "B&B"

Wystawa w Galerii Fotografii B&B

Galeria B&B zaprasza na wystawę Marka Berezowskiego...

Miejski Dom Kultury oraz Galeria Fotografii B&B zapraszają na wystawę fotografii Marka Berezowskiego.

Od Berlina, przez Warszawę i Moskwę, po Pekin. „Citymorphosis” to opowieść o przemianach miast dawnego Bloku Wschodniego. Dokumentalne poszukiwanie oznak transformacji od komunistycznego krajobrazu do współczesnych miast ery globalnego kapitalizmu. Podobne procesy, z różną intensywnością widać dziś w miastach Chin, Rosji, Polski czy na terenie byłego NRD.

Marek M. Berezowski - fotograf i antropolog kultury. Doktorant w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej WH UW, absolwent Fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Etnologii na Uniwersytecie Warszawskim. Nagrodzony m.in. w konkursach prasowych BZ WBK Press Foto 2014 i 2016, Newsreportaż 2008, laureat konkursu Leica Street Photo 2016, zdobywca dziesięciu honorowych wyróżnień konkursu IPA w 2016. Stypendysta programu „Młoda Polska” Narodowego Centrum Kultury Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2016 r. Prezentował prace między innymi podczas Miesiąca Fotografii w Los Angeles, The Boutographies - Rencontres Photographiques w Montpellier, na Festiwalu Photon w Walencji. Warsaw Photo Days i Eastreet.

Preferuje długoterminowe projekty dokumentalne, m.in. Kosowo (2007-2011), Wojna w Donbasie (od 2015), Citymorphosis: Polska, Chiny, Rosja, Niemcy (2013-2017). W 2017 ukazała się fotoksiążka „Citymorphosis".

2019-02-04