Dom Kultury w Wapienicy

MANDALA Z POLNYCH KWIATÓW - INTERNETOWE ZAJĘCIA RĘKODZIELNICZE

MANDALA Z POLNYCH KWIATÓW - internetowe zajęcia rękodzielnicze w Domu Kultury w Wapienicy

Plastyczka z naszego Domu Kultury Pani Aneta Kwaśna proponuje bardzo ciekawe zajęcia rękodzielnicze - zrobienie mandali z polnych kwiatów.
Mandala to rysunek na planie koła, technika plastyczna stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza “koło życia, cały świat, święty krąg”. Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości.
Oto sposób jej wykonania:
- w ogródku lub na spacerze zrywamy różne kwiaty, -przygotowujemy kartkę z bloku technicznego lub tekturę,
- obrysowujemy ołówkiem duży talerz, mamy już koło, następnie układamy kwiaty, według swojego pomysłu i przyklejamy je klejem. Mandala z polnych kwiatów już gotowa! Życzymy miłego twórczego działania !

Obraz może zawierać: tekst

Dom Kultury w Wapienicy
18.06. - 25.06.2020

DOM KULTURY W WAPIENICY

ul. Cieszyńska 398, 43-382 Bielsko-Biała

wapienica@mdk.bielsko.pl

SZTUKA OP-ARTU- internetowe zajęcia plastyczne
ZAPISY NA WAKACYJNE WARSZTATY ARTYSTYCZNE W DK W WAPIENICY
04.06.2020
Obraz pt:"Idzie burza" Pani Grażyny Hordziejewicz na wystawie głównej XXVI Konkursu Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka.
05.06.2020